Druhá noc Yule

Divoký hon a uctívání předků

Druhá posvátná noc je nocí Zimního slunovratu. Soustředíme své myšlenky na důležitost domova, protože naši předkové nám připomínají, abychom se vyhnuli Divokému honu, známému také jako Odinův hon. Odin, jehož následují duchové mrtvých, se dnes projíždí po obloze, doprovázen zuřivým větrem, bleskem a hromem. Shromažďuje ztracené duše a přibírá je k Honu.

To, co lze považovat za původní pohanskou podstatu tohoto tématu, je myšlenka, že temná zima je časem, kdy se duše mrtvých, stejně jako jiné bytosti Podsvětí, volně pohybují ve světě lidí, protože hranice mezi světem živých a světem mrtvých se ztenčily.

Divoký hon, který začal o Samhainu, je nyní na vrcholu. Legenda říká, že každý, kdo je natolik nepozorný, aby se nechal chytit o půlnoci zimního slunovratu, bude lovci zajat a unesen. Tak se držte doma v teple, zapalte svíce a sdílejte čas se svými milovanými.

Dnešní noc je také zasvěcena uctívání našich předků. Nezapomeňte, že jsou to právě oni, kdo jsou tu pro vás vždy, i když na ně zrovna nemyslíte, nebo s nimi aktivně nepracujete. Předkové jsou ti, kterým záleží na tom, zda se vám daří a jste v bezpečí. Neváhejte se proto k nim dnes obrátit. Mluvte s nimi, i když vás třeba nenapadají žádné rituální fráze, nechte své prosby plynout přímo ze srdce.

Požádejte o ochranu pro sebe a pro svoji rodinu. Ztište se a naslouchejte… odpověď přijde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

OlšeOlše

Olše (Alnus glutinosa, anglicky Alder) se vyskytuje zejména u potoků a řek. Podle některých legend je olše spojena s havranem či sovou a její pokácení přináší smůlu. Pozor na olši

SedmikráskaSedmikráska

Sedmikráska (Bellis perennis, anglicky Daisy) je spojována s nastupujícím jarem, ale také s nevinností. Podle některých legend vykvete sedmikráska jako symbol duše mrtvého dítěte. Ve starém léčitelství se odvar ze