JARNÍ ROVNODENNOST A NOVOLUNÍ

20.3.2023 v 22:24 vstupuje Slunce do Berana a 21.3.2023 v 17:01 do něj vstupuje Měsíc, novoluní však začíná v 18:23.

Jarní rovnodennost je okamžik, kdy Slunce vstupuje do znamení Berana, a v tomto čase protne na své zdánlivé dráze po obloze a ekliptice nebeský rovník čili jarní bod ve směru z jižní polokoule na polokouli severní. Den, který je při rovnodennosti stejně dlouhý jako noc, se od této chvíle začíná prodlužovat.
Na jarní rovnodennost si společně uděláme jarní rituál na očištění, můžeme mu také říkat kouzlo Morany, nebo kouzlo ke zbavení všech starostí a problémů. Morana byla staroslovanská bohyně zimy a smrti. Vynášení Morany je tradičním pohanským rituálem, který se praktikuje na mnoha místech ještě i dnes. Představovala něco nepříjemné, čeho se lidé chtěli zbavit.

Na tento rituál si vlastnoručně ušijeme menší panenku z bílého (já použiju plátno modré, účastníme se rituálu celá rodina a budeme se zbavovat hlavně bloků ve studiu pro mé děti) plátna tak, jak se kdysi dělali Morany. Můžete ji vycpat například vatou, slámou, bylinkami (např. já použiji sušené květy z Měsíčku) nebo jiným materiálem.

Můžete do ní vložit i osobní volty jako například své vlasy nebo nehty. Volt je magický předmět, který spojuje panenku s příjemcem rituálu – v tomto případě s vámi. Meditujte při 1 bílé svíčce 15–20 minut. Potom si napište na list papíru věci, se kterými se chcete rozloučit. Napište tam všechny své starosti a problémy, které máte.

Papírek vložte dovnitř panenky a panenku zašijte. Všechny starosti zašijete do této panenky. Panenku pak celou spalte ve svém kotlíku, nebo nějakém starém hrnci a popel dejte do tekoucí vody. Při jejím pálení musíte dávat dobrý pozor na to, abyste nic nespálili a nezpůsobili požár. Hrnec už pak pravděpodobně nebudete moci použít na nic jiného (můžete si ho nechat na případné další rituály).

Spálit panenku můžete samozřejmě i v ohni, ale myslíme i na čarodějky z města. Když hodíte popel do vody, odejděte a více se neohlížejte!!! Následně ještě udělejte očistnou koupel ve slané vodě.

Novoluní je nejvhodnější doba pro kouzla, která jsou spojena se vznikem nových věcí, například pozitivní přivolávání, které máte naplánováno na více dní, je ideální zahájit v den novu a pak pokračovat v dalších dnech klidně až do úplňku.

Tento měsíc proběhne nov ve znamení Berana. Jestliže plánujete dělat kouzla a rituály, je vhodné si je naplánovat tak, aby korespondovaly s právě probíhajícím znamením. A na co se tento měsíc zaměřit? Beranům vládne živel ohně, jsou to lidé rozhodní, cílevědomí, bojovní, nezávislí, podnikaví, odvážní, ale mohou být také výbušní, hrubí, netrpěliví, sobečtí, ukvapení a agresivní. Jejich heslem je jsem, existuji a chci.

Pokud jde o léčení neduhů či prevenci je vhodné se v tomto období zaměřit na hlavu, uši, zuby, nos a dutinu ústní. Z oblasti magie je ideální čas na rituály na osobní sílu a posílení, nový projekt či práci a dosažení cíle. Pamatujte i na obranu! Během novu ve znamení Berana si můžete udělat meditaci na aktivaci amuletu. Budete potřebovat drobný předmět, který pak bude sloužit jako amulet a červenou svíci. Pohodlně se usaďte, zapalte svíci, zhluboka dýchejte, předmět držte v ruce a v duchu si představte, že stojíte na svém oblíbeném místě. Je tam kotlík a kolem jsou ohnivé plameny.

Vy vidíte, jak najednou začíná oheň šlehat z kotlíku a kolem je plno krásných jisker. Požádejte bohy, aby vám předali sílu do amuletu a přijměte ji. Až ucítíte, jak amulet ve vaší ruce začíná vyzařovat sílu, dejte ho ke své srdeční čakře, přijímejte sílu, dokud se nebudete cítit dostatečně silní. Pak se zhluboka nadechněte a otevřete oči.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

AmazonitAmazonit

Amazonit je oblíbeným minerálem nejen pro svůj krásný nazelenalý lesk, ale zejména pro úžasnou filtrační schopnost. Dokáže blokovat nejen nežádoucí myšlenky a pocity, ale zejména různé druhy elektromagnetického záření. Otevírá