Kálí

Krásný páteční den, milí přátelé a příznivci cesty tradičního řemesla 😊

Dnes měl být zveřejněn článek o další bohyni, se kterou můžete na své cestě pracovat. Jenže vzhledem k tomu, že se jedná o Morrígan, tedy bohyni, která je někdy označována jako „keltská Kálí“, tak místo toho, abych spořádaně psala článek, nechala jsem se prostoupit její energií a cítím, že právě ve jménu všech temných bohyň je nyní čas si trochu promluvit o tom, jak tady spolu budeme fungovat.

Tato stránka je určena všem, kteří mají zájem o vážné, hluboké a konzistentní studium magie staré cesty. Obsah, který sem vkládáme, je v souladu s touto tradicí. Avšak zatím jsme vás trochu šetřily a psaly o věcech, které jsou z toho trochu líbivějšího magického kotlíku. Toho, co je ozdoben girlandami květin a na první pohled se nemusí nijak zásadně lišit třeba od wiccanského nebo moderního směru magické práce.
Je však čas zapálit pod kotlíkem oheň, přisypat do něj pár zlovolných bylinek a nechat si oči naplnit štiplavým kouřem.

Začínáme vás postupně vést do temných hvozdů, tmavých zákoutí a spodních divokých proudů, kde už se můžeme trochu ušpinit. Často se ven vymotáme umazaní hlínou, omotaní pavučinami, se šmouhami prachu na čele, a o tělních tekutinách, co nás potřísnily, ani nehovořím.

Tohle už není pro každého. A je to v pořádku. Každý jsme jiný, máme jiné potřeby, jiné životní zkušenosti a také jiná očekávání od toho, co nám má naše praxe přinést.

Máte-li jiný pohled na věc, ale zároveň vás to, co zde píšeme, inspiruje, obohacuje nebo dokonce provokuje k zamyšlení, jsme velmi rády, že vás tu máme.

Ovšem pokud jste přišli jen proto, abyste nám sdělili, že vaše cesta je lepší, čistší a vyšší, bude laskavější k nám i k vám, když použijete nástroje, které Facebook nabízí, a dáte si naši stránku do blokace, aby vám vaše příspěvky nevyskakovaly na zdi, a to ani v okamžiku, kdy je budou sdílet nebo na ně reagovat vaši přátelé.

Kálí, která ze mě dnes mluví, není jen bohyně destrukce. Je to také velká matka, která chrání svoje děti. A já, coby spoluzakladatelka projektu Estärä, chci chránit všechny, kteří jsou zde proto, aby se něco naučili a něco poznali, ale pak jim není komfortní psát do diskusí ke článkům, protože se bojí posměchu nebo opovržení těch, kteří se považují za hodnotnější a duchovnější.

Tato stránka je veřejná a chceme ji takovou mít právě proto, aby informace, které zde sdílíme, byly přístupné všem. Od tohoto okamžiku ale prosím počítejte s tím, že v zájmu vytvoření příjemného a bezpečného prostoru pro ty, kteří jsou zde z upřímného zájmu o starou cestu, budeme používat magické nástroje nazvané mazání a blokace.

Tiumen (Gaurí)
PS: pokud vás zajímá, kdy bude článek o Morrígan, tak dotyčná bohyně mi na mou žádost o inspiraci odsekla „až bude, tak bude.“ Cítím, že se všechny „badass“ bohyně zaradovaly a že tu značně být veselo 😊

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

Karta CísařeKarta Císaře

Císař představuje základní princip autority. Je mocným vládcem, sedícím na trůnu, jehož opěrky ve tvaru beraní hlavy připomínají jeho spojení se znamením Berana a jeho ohnivou, dobyvatelskou energií. Tuto sílu

HeřmánekHeřmánek

Další letní bylinou je HEŘMÁNEK (Matricaria chamomilla). Tradičně byl heřmánek spojován se Sluncem, už staří Egypťané zasvětili rostlinu jako posvátnou bohu Ra. Sladkou vůni používal tento národ jako parfém. Jako

AloeAloe

ALOE (Aloe vera, angl. Aloe) je rostlinou, kterou má většina z nás doma v květináči.Je velmi ceněna pro své léčivé schopnosti. Pojďme se však podívat na to, zda má i