Kálí

Krásný páteční den, milí přátelé a příznivci cesty tradičního řemesla 😊

Dnes měl být zveřejněn článek o další bohyni, se kterou můžete na své cestě pracovat. Jenže vzhledem k tomu, že se jedná o Morrígan, tedy bohyni, která je někdy označována jako „keltská Kálí“, tak místo toho, abych spořádaně psala článek, nechala jsem se prostoupit její energií a cítím, že právě ve jménu všech temných bohyň je nyní čas si trochu promluvit o tom, jak tady spolu budeme fungovat.

Tato stránka je určena všem, kteří mají zájem o vážné, hluboké a konzistentní studium magie staré cesty. Obsah, který sem vkládáme, je v souladu s touto tradicí. Avšak zatím jsme vás trochu šetřily a psaly o věcech, které jsou z toho trochu líbivějšího magického kotlíku. Toho, co je ozdoben girlandami květin a na první pohled se nemusí nijak zásadně lišit třeba od wiccanského nebo moderního směru magické práce.
Je však čas zapálit pod kotlíkem oheň, přisypat do něj pár zlovolných bylinek a nechat si oči naplnit štiplavým kouřem.

Začínáme vás postupně vést do temných hvozdů, tmavých zákoutí a spodních divokých proudů, kde už se můžeme trochu ušpinit. Často se ven vymotáme umazaní hlínou, omotaní pavučinami, se šmouhami prachu na čele, a o tělních tekutinách, co nás potřísnily, ani nehovořím.

Tohle už není pro každého. A je to v pořádku. Každý jsme jiný, máme jiné potřeby, jiné životní zkušenosti a také jiná očekávání od toho, co nám má naše praxe přinést.

Máte-li jiný pohled na věc, ale zároveň vás to, co zde píšeme, inspiruje, obohacuje nebo dokonce provokuje k zamyšlení, jsme velmi rády, že vás tu máme.

Ovšem pokud jste přišli jen proto, abyste nám sdělili, že vaše cesta je lepší, čistší a vyšší, bude laskavější k nám i k vám, když použijete nástroje, které Facebook nabízí, a dáte si naši stránku do blokace, aby vám vaše příspěvky nevyskakovaly na zdi, a to ani v okamžiku, kdy je budou sdílet nebo na ně reagovat vaši přátelé.

Kálí, která ze mě dnes mluví, není jen bohyně destrukce. Je to také velká matka, která chrání svoje děti. A já, coby spoluzakladatelka projektu Estärä, chci chránit všechny, kteří jsou zde proto, aby se něco naučili a něco poznali, ale pak jim není komfortní psát do diskusí ke článkům, protože se bojí posměchu nebo opovržení těch, kteří se považují za hodnotnější a duchovnější.

Tato stránka je veřejná a chceme ji takovou mít právě proto, aby informace, které zde sdílíme, byly přístupné všem. Od tohoto okamžiku ale prosím počítejte s tím, že v zájmu vytvoření příjemného a bezpečného prostoru pro ty, kteří jsou zde z upřímného zájmu o starou cestu, budeme používat magické nástroje nazvané mazání a blokace.

Tiumen (Gaurí)
PS: pokud vás zajímá, kdy bude článek o Morrígan, tak dotyčná bohyně mi na mou žádost o inspiraci odsekla „až bude, tak bude.“ Cítím, že se všechny „badass“ bohyně zaradovaly a že tu značně být veselo 😊

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

TrnkaTrnka

Jedním z mých nejoblíbenějších jarních stromů je TRNKA (Prunus spinoza, angl. Blackthorn).Známá také jako lop, slíva, trní nebo loh. Trnka je velmi mocným keřem/stromem a má taktéž výrazné magické účinky