Kouzlo každodennosti

V záplavě grimoárů a návodů na kouzla často zapomínáme na magii běžných věci. I když exotické, nákladné či těžko dostupné ingredience mají v kouzlech smysl, mj. proto, že jim v našich vlastních očích dodávají na vážnosti, tak jednoduchá kouzla z běžných ingrediencí mají své nezastupitelné místo. Je to právě jejich jednoduchost, rychlost a opakovatelnost, která jim dává sílu.

Pokud navíc vznikne nenadálá potřeba magické podpory, může se snadno stát, že nemáte čas a možnost obstarat ingredience na složitá kouzla. To mluví jednak pro prozřetelné plánování a dostatečné zásobení magické “lékárničky” pro všechny eventuality, tak pro schopnost vystačit si s tím, co máme běžně doma.

To se týká nejen ingrediencí kouzel, ale také nosičů, které očarováváme.

Pro přitáhnutí žádoucích změn do života je často nejjednodušší najít a očarovat věci běžné potřeby, které často berete do ruky a nekřičí z nich, že jsou magickými artefakty. Nebudou tak přitahovat nechtěnou pozornost dalších osob (ani bytostí) a zároveň ani my sami se k nim vědomě nebudeme chovat jako k posvátným předmětů, přestože na nich troška (a možná i víc) té magie ulpí.

Vytváření dedikovaných magických artefaktů má tu nevýhodu, že při jejich ztrátě máme obvykle tak trochu pocit, jako by nám někdo usekl prst. Navíc může hrozit jejich zneužití proti nám nebo to, že si začnou žít vlastním životem. Pamatujete na prsten moci a viteály? Pokud očarujeme běžné předměty, jejich případné dosloužení nebo ztráta obvykle tolik nebolí a jsou snadno nahraditelné něčím jiným.

Zkuste příště, třeba při kouzlech prosperity a štěstí, očarovat nejen své prsteny či peněženku, ale třeba také kávovar (káva urychluje realizaci kouzel), kliky od dveří v bytě (povyšte pořekadlo mít kliku o level výš), vypínače (abyste mohli zazářit) nebo televizní ovladač (abyste byli v obraze). Každá manipulace s těmito věcmi bude takovým drobným, nenápadným rituálem, který pomáhá realizovat naše záměry.

Zkuste se zamyslet, co nejjednoduššího a nejběžnějšího byste v rámci svého domova, batohu či kabelky, mohli očarovat pro štěstí, lásku, prosperitu nebo ochranu. Se svými nápady se můžete podělit do komentářů. 📷⬇️

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

Luna radíLuna radí

V pondělí si s něžným, vyrovnaným a smyslným Měsícem v Býku užívejte chvíle v rodinném kruhu. Vydejte se společně na procházku přírodou, za zábavou i poznáním. Raději nic podstatného neřešte

BRUTNÁK LÉKAŘSKÝBRUTNÁK LÉKAŘSKÝ

Brutnák je v lidovém léčitelství často nazýván hvězdnicí. Jako rostlina je brutnák poměrně dobře rozeznatelná. Má šťavnaté ochlupené stonky, ochlupené listy a jasné modré květy hvězdicovitého tvaru. Včely brutnák milují.