Kouzlo pro domácí pohodlí a harmonii v rodině

Dnešní doba přináší mnohá očekávání i mnohá zklamání, kdy věci nejdou podle našich představ. Vlivem všemožných okolností jsou někteří z nás podráždění, zlostní nebo netrpěliví. Nálada se pak často přenáší skrze celou rodinu.

Jak tedy podpořit pohodovou atmosféru mezi členy rodiny?
Pokud dáte na sílu kamenů, můžete využít lapis lazuli, safír, tyrkys nebo chryzolit.
Vyrobit si také můžete speciální hůlku.

Během dorůstajícího Měsíce, v pátek po západu Slunce, odřízněte z jabloně rovnou silnější větvičku zhruba 30 cm dlouhou.

Nechte proschnout na rovném povrchu. Dbejte na to, aby se větvička příliš nezkroutila.
Jakmile bude dostatečně suchá, oloupejte kůru (měla by jít odstranit lehce, pokud ne, nechte ještě déle schnout). Vyhrajte si a vyhlaďte větvičku, dorovnejte ji, zaoblete ji.

Následně použijte měděný drát (seženete v květinářství nebo v potřebách pro řemeslníky), na který můžete navléci zvonky, stužky (v korespondujících barvách), kameny a další přírodniny. Zdobit by se hůlka měla opět ideálně v pátek.

Hůlku následně nechte projít kouřem z levandule.
Zavěste ji na nejvytíženější místo v domě, kde se rodina nejčastěji schází pospolu. Nejlépe je hůlku umístit blízko oken či dveří. Zavěsit ji také můžete přímo ke vchodu do domu nebo bytu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

HeřmánekHeřmánek

Další letní bylinou je HEŘMÁNEK (Matricaria chamomilla). Tradičně byl heřmánek spojován se Sluncem, už staří Egypťané zasvětili rostlinu jako posvátnou bohu Ra. Sladkou vůni používal tento národ jako parfém. Jako

Dědek DomovíkDědek Domovík

Dědek Domovík neboli Dědek Hospodáříček či Domovoj je ochránce domova, s nímž se setkáváme ve slovanském folklóru a mytologii. Je to drobný starý mužíček s šedivými střapatými vlasy a dlouhým