Záhněda

Záhněda je odrůda křemene, která má průhlednou kouřovou barvu. Přestože je tmavá, prostupuje jí světlo, a tak je záhněda minerálem, který nám i v temných časech připomíná, že existuje světlo, k němuž se můžeme obrátit a čerpat z něj sílu.

Záhněda uzemňuje a posiluje. Zároveň pomáhá při meditaci a celkově zakliňuje mysl. Neutralizuje vše negativní a je rovněž vynikajícím pomocníkem při detoxikaci – mentální, emoční i fyzické.
Právě její detoxikační vlastnosti z ní dělají skvělou podporu pro všechny, kteří se chtějí zbavit závislosti na alkoholu, drogách či cigaretách a očistit organismus od následků požívání těchto látek. Ze stejného důvodu se hodí i jako pomocník při chemoterapii.

Záhněda podporuje praktické, pragmatické, a přitom pozitivní myšlení. Napomáhá uzdravení z psychických potíží, zejména při depresi, nechuti k životu či pocitech méněcennosti. Zlepšuje naše sebepřijetí a také akceptaci našeho těla a tělesnosti.

Zkvalitňuje a prohlubuje spánek, pomáhá při nočních můrách.
Čistí elektromagnetický smog, a tak ji můžeme mít poblíž mobilního telefonu nebo počítače.
Je spojená se zemí a spodními čakrami, kam ji též můžeme umístit, chceme-li benefitovat z jejích uzemňujících kvalit.

Záhněda posiluje nervy, uvolňuje psychické i fyzické napětí, tiší bolesti všeho druhu a zmírňuje křeče.
Protože má vysokou schopnost absorbovat negativní energie, je třeba ji pravidelně čistit, buď pod proudem vlažné vody nebo na křišťálové drúze či v misce spolu s křišťály. Není ale vhodné ji vystavovat přímému slunci, mohla by ztratit své průzračné zabarvení a tím i léčebné vlastnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související