Krev, pot a plodová voda – Čarodějná kavárna, díl 4.

Vítejte v čarodějné kavárně Estärä, kde ve svém kouzelném kotlíku vaříme s příchutí magie. Jmenuji se Gaurí a dnes jsme se s Adélou zamyslely, zda jsme ovlivnily naše početí magií.

Kam všude se při porodu dají nakreslit bindruny? Je Hekaté tou správnou bohyní pro porod? Může kráva Audhumla nastartovat laktaci? O tom i o dalších věcech spojených s těhotenstvím jsme si povídaly v novém dílu podcastu.

Baví vás náš podcast?

Zaregistrujte se do našeho newsletteru a nezmeškejte tak jediný díl z naší Čarodějné kavárny.

Obsah dílu

Vítejte v dalším díle čarodějného podcastu Estara, tentokrát ne z kavárny, ale z mateřského centra. Jsem Gaurí, a spolu s Adélkou, další čerstvou maminkou, vám předáme naše zkušenosti s magickým těhotenstvím, porodem a šestinedělím. Zatímco pro mě to bylo čtvrté dítě, Adélka právě zažívá mateřství poprvé.

Porodit dítě je vždy kouzelný moment, ale my jsme ho prožily s ještě větší magií. Naše cesty k mateřství byly odlišné, ale obě obohacené o čarodějnou praxi. Diskutujeme, jak magie ovlivnila naše těhotenství od početí až po porod. Pro mě, s historií tří předchozích porodů, bylo toto těhotenství a porod zvláště jedinečný díky mé práci s bohyní Hekaté, která mi pomohla překonat strach z porodu a objevit v sobě novou sílu.

Těhotenství a porod jsou intenzivní zážitky, které každá žena prožívá jinak. Ať už to bylo Adélčino první těhotenství, kde se potýkala s očekáváním a nově objevenou roli matky, nebo moje čtvrté, kde jsem se soustředila na hlubší spirituální propojení, sdílíme příběhy plné magie, transformace a objevování síly v nás.

Naše cesty ukazují, že magie není jen o rituálech a kouzelných slovech, ale o hlubokém propojení s cykly života, o přijímání nových začátků a o síle, kterou můžeme najít v sobě, když se otevřeme neznámému. Tento podcast je oslavou ženství, mateřství a magické síly, která nás provází těmito zásadními životními okamžiky.

Věnujeme prožitkům a výzvám spojeným s těhotenstvím, porodem a mateřstvím z pohledu čarodějek. Zaměřujeme se na to, jak hluboké magické praktiky ovlivňují tyto zásadní životní etapy a jak můžeme magii využít k posílení naší ženské síly, k ochraně a podpoře v těhotenství, při porodu i v prvních momentech mateřství. Sdílíme osobní příběhy, magické rituály a praktiky, které nám pomohly nejen fyzicky, ale i psychicky se připravit na příchod nového života a zvládnout výzvy, které tyto momenty přinášejí. Rozpravu obohacují naše odlišné zkušenosti – já jako matka čtyř dětí a Adélka, která své první dítě teprve přivítala do světa. Naše cesty k mateřství byly rozdílné, ale obě jsme se snažily najít rovnováhu mezi svou čarodějnickou praxí a výzvami, které přináší mateřství. Diskutujeme o důležitosti spojení s bohyněmi, využití magických symbolů a rituálů pro ochranu a podporu během těhotenství a porodu, stejně jako o významu magické praxe v prvních měsících po porodu. Naše příběhy ukazují, jak může být magie silným spojencem v jedné z nejtransformačnějších etap života ženy.

Další díly

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

MákMák

Rod máků (Papaver) se vyznačuje mnoha krásně kvetoucími druhy. Květ máku má dlouhou historii v mnoha kulturách. Ve Velké Británii je znám jako vzpomínka na ty, kteří zemřeli v boji

KarneolKarneol

Karneol uzemňuje a ukotvuje v přítomné realitě. Stabilizuje tělo i mysl a jeho vysoká energie vizalizuje, posiluje, přináší motivaci a podporuje kreativitu. Má schopnost čistit ostatní minerály. Pomáhá nám smířit

Luna radíLuna radí

V pondělí si s něžným, vyrovnaným a smyslným Měsícem v Býku užívejte chvíle v rodinném kruhu. Vydejte se společně na procházku přírodou, za zábavou i poznáním. Raději nic podstatného neřešte