Tymián

TYMIÁN (Thymus vulgaris, angl. Thyme) je oblíbenou bylinkou nejen v magii, ale také v kuchyni.
V historii má pověst léčitele a ochránce.

Během starověku se věřilo, že vás dokáže zachránit dokonce od otravy jedem. K tomuto účelu měla postačit tymiánová koupel.

I dnes je tymiánová koupel oblíbena, a to především pro odstranění toxických otisků a negativní energie.
Jako kadidlo je využíván pro své léčivé a očistně účinky.

Tymián je také spojován s odvahou a statečností. Podle některých tradic stačí k tymiánu jen přivonět. Vůně tymiánu zároveň podpoří pevné zdraví.

Plátěný váček naplněný sušeným tymiánem se často vkládá pod polštář, a to jak u dospělých, tak u dětí. Odhání noční můry a zajišťuje klidný spánek.

Jestliže jej nosíte přímo na sobě, či dokonce vpletený do vlasů, vábí milence/milenky, pro které máte neodolatelné kouzlo.

Využít můžete tymián v řadě kouzel a rituálů. Kromě výše zmíněných je vhodný pro kouzla uzdravení, lásky i klasické ochrany a očisty. Pokud pracujeme se sny, i tam lze tymián s úspěchem použít.
V lidovém léčitelství je tymián vhodný při potížích s trávením a na problémy v dutině ústní (jako kloktadlo). Je výborným pomocníkem při kašli všeho druhu, protože velmi dobře uvolňuje dýchací cesty. Odvar z tymiánu můžeme použít k rychlejšímu hojení drobných ran a popáleni

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související