KUCHYŇ JAKO POSVÁTNÝ PROSTOR

Kuchyň je pro kuchyňskou čarodějnici oltářem a svatyní. Je posvátným prostorem, okolo kterého se točí a ve kterém se odehrává většina její praxe. Zároveň je kuchyň (a domov obecně) rozšířením její osobní energie a zdrojem, který jí energii dodává.

Jedná se o oboustranně prospěšný vztah. Čarodějka (či kouzelník) se stará o svůj domov a o to, aby po hmotné i nehmotné stránce prospíval. Tento prostor a jeho obyvatelé na oplátku podporují praktikujícího v jeho aktivitách.

O posvátném prostoru máme tendence přemýšlet v souvislosti s kostelem nebo oltářem. Kuchyň má v našich myslích spíš místo pracovny nebo hůř, mučírny. Pokud ale chceme mít úspěšnou domácí a kuchyňskou čarodějnickou praxi, je potřeba tento přístup přehodnotit.

Aby kuchyň mohla být posvátným prostorem, musíme ji tak vnímat a musí tak vypadat. Nerada to říkám, ale základem je pořádek. Nemusíte mít naklizeno, že by šlo jíst z podlahy, jistá úroveň pořádku je ale nutná. Chaos ve vnějším světě má schopnost propisovat se i do mysli a chaotická mysl obvykle nebývá příliš úspěšná při magické práci.

Probíhající (před)jarní období je pro úklid, v rámci kterého z kuchyně vytvoříme ideální místo pro magickou práci, jako dělané. Vykliďte ledničku, mrazák i spíž, vydrhněte je a proberte vyklizené potraviny.

Vyhoďte prošlé, darujte ty, které nikdy nikdo nebude jíst a co nejdříve spotřebujte ty, které mají namále.

Zbylé potraviny přehledně uskladněte. Stejně postupujte i u nádobí a kuchyňských potřeb. Vše vyndejte, otřete, vyřaďte nepoužívané a rozbité a poté, co umyjete skříňky a šuplíky, vše uskladněte. Pro zachování psychické pohody je lepší si práci rozdělit do několika dní.

I když se vám do úklidu možná nechce, nepřeskakujte jej. Energetická očista, na kterou se podíváme příště, bez té hmotné nefunguje zdaleka tak dobře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

Zimní slunovratZimní slunovrat

Lidé slavili svátky spojené se Zimním slunovratem již od nepaměti. Oslavy návratu slunečního boha a prodlužujících se dní jsou silnou součástí evropské kulturní tradice, která se do dnešní doby zachovala

RoutaRouta

Další výrazně magickou bylinkou je ROUTA (Ruta graveolens, angl. Rue). V některých oblastech je routa známa jako královna magických bylin, protože má extrémně široké magické využití. A to jak samostatně,

FriggFrigg

Zatímco Freyja je v severském pantheonu mimo jiné bohyní sexuální lásky a plodnosti, manželský svazek a domácí krb ovládá bohyně Frigg, jež zosobňuje archetyp Bohyně Matky.Její doménou jsou nejen mateřství,