KUCHYŇ JAKO POSVÁTNÝ PROSTOR

Kuchyň je pro kuchyňskou čarodějnici oltářem a svatyní. Je posvátným prostorem, okolo kterého se točí a ve kterém se odehrává většina její praxe. Zároveň je kuchyň (a domov obecně) rozšířením její osobní energie a zdrojem, který jí energii dodává.

Jedná se o oboustranně prospěšný vztah. Čarodějka (či kouzelník) se stará o svůj domov a o to, aby po hmotné i nehmotné stránce prospíval. Tento prostor a jeho obyvatelé na oplátku podporují praktikujícího v jeho aktivitách.

O posvátném prostoru máme tendence přemýšlet v souvislosti s kostelem nebo oltářem. Kuchyň má v našich myslích spíš místo pracovny nebo hůř, mučírny. Pokud ale chceme mít úspěšnou domácí a kuchyňskou čarodějnickou praxi, je potřeba tento přístup přehodnotit.

Aby kuchyň mohla být posvátným prostorem, musíme ji tak vnímat a musí tak vypadat. Nerada to říkám, ale základem je pořádek. Nemusíte mít naklizeno, že by šlo jíst z podlahy, jistá úroveň pořádku je ale nutná. Chaos ve vnějším světě má schopnost propisovat se i do mysli a chaotická mysl obvykle nebývá příliš úspěšná při magické práci.

Probíhající (před)jarní období je pro úklid, v rámci kterého z kuchyně vytvoříme ideální místo pro magickou práci, jako dělané. Vykliďte ledničku, mrazák i spíž, vydrhněte je a proberte vyklizené potraviny.

Vyhoďte prošlé, darujte ty, které nikdy nikdo nebude jíst a co nejdříve spotřebujte ty, které mají namále.

Zbylé potraviny přehledně uskladněte. Stejně postupujte i u nádobí a kuchyňských potřeb. Vše vyndejte, otřete, vyřaďte nepoužívané a rozbité a poté, co umyjete skříňky a šuplíky, vše uskladněte. Pro zachování psychické pohody je lepší si práci rozdělit do několika dní.

I když se vám do úklidu možná nechce, nepřeskakujte jej. Energetická očista, na kterou se podíváme příště, bez té hmotné nefunguje zdaleka tak dobře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

VratičVratič

VRATIČ (Tanacetum vulgare, angl. Tansy) je jedna z mých milovaných bylin. Často přehlížený, rostoucí na obyčejných nebo až ošklivých místech, kde si užívá plného Slunce.Vratič je nesmírně silnou rostlinou a

Karta VůzKarta Vůz

Vůz představuje koncept, s nímž se můžeme setkat už v Bhagavadgítě: “Duše je cestující v kočáře hmotného těla a inteligence je vozataj. Mysl představuje otěže a smysly jsou koně.“ Místo

VltavínVltavín

Vltavín neboli moldavit je přírodní křemičité sklo zelené barvy, které vzniklo před patnácti miliony lety při dopadu obrovského meteoritu na Zemi. Patří mezi takzvané tektity, tedy minerály vzniklé následkem dopadu