MAGICKÁ CESTA S BOHYNÍ ISIS

Isis je známá rovněž jako Božská matka, Bohyně mystérií, Bohyně přírody, Isis Myrionymos, Dáma magie, Dáma posvátné sexuality, Mistryně hermetické moudrosti.

Isis je egyptská bohyně měsíce s mnoha dalšími rolemi, která ztělesňuje ženskost, mateřství, magii, léčbu a moc. Provdala se za svého bratra Osirise a začala učit ženy po celém Egyptě dovednostem domácího života. Zatímco byla pryč, zavraždil její další bratr Seth Osirise. Když Isis zjistila, co se stalo, manžela oživila a počala s ním syna Hora.

Egyptští učenci pokládají Isis za původně vysoce postavenou kněžku magie. Podle legend přesvědčila Isis Raa, aby jí prozradil své tajné jméno. Jakmile se ho dozvěděla, dostalo se jí automaticky té výsady, že zcela porozuměla nejvyšší magii. Thoth, bůh nejvyšší magie, jí pomohl její znalosti vytříbit a zaměřit. Říká se, že Isis používala k léčbě a zjevením kouzelnou hůlku a k odstraňování negativních energií a nižších duchů řehtaček.

Isis je pokládána za královnu podsvětí, a to díky tomu, že oživila umírajícího (a pak mrtvého) manžela, i proto, že doprovázela mrtvé. Její ochranná křídla jsou vyryta okolo egyptských sarkofágů, protože symbolizují schopnost Isis oživovat duchy mrtvých.

S Isis a jejími rituály se nyní budeme pravidelně setkávat každý čtvrtek. Přejeme vám hodně radosti a požehnání na naší společné cestě s touto nádhernou bohyní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

FreyjaFreyja

Freyja je první, koho si představíme v seriálu o bozích, bohyních a božstvech (a práci s nimi).Její jméno znamená paní. Freyja sice byla vdaná za boha Óda, ten však zmizel,

KálíKálí

Kálí doslova znamená černá. Jako taková je temným a chaotickým archetypem; divokou, bojovnou a nespoutanou podobou Déví (bohyně) spojenou se smrtí, destrukcí a zánikem. Může se zdát děsivá, zvlášť na