MAGICKÉ TIPY: Psané kouzlo přání

Předjaří je ideální dobou na to začít přemýšlet nejen, jaká semínka zasadíme na skutečných zahradách, ale i nad semínky záměrů, které chceme zasadit do výživné půdy naší mysli a pak je manifestovat do reality.
Podpořit svá přání můžeme mnoha způsoby. My dnes pro inspiraci přinášíme kouzlo z knihy 5 000 kouzel od Judiky Illes.
Toto moderní kouzlo vychází ze staroegyptských písemných kouzel. Do kamenných desek byly vyryty posvátné obrazce a zaklínadla. Desky se polévaly vodou tak, aby stékala po vyrytých obrazech a verších a pohlcovala jejich sílu. Tato voda se pak konzumovala.
Varianty tohoto typu kouzel se objevují jak v britské lidové magii, tak v americkém Húdú. Britská magie zachovává aspekt pití lektvaru, zatímco Húdú používá tuto techniku k nabíjení olejů.
Potřebovat budete bílý nebo světlý porcelánový talíř, inkoust rozpustný ve vodě nebo dětské barvy do vany či jiné barvy, kterými je možné psát na porcelán. Důležité je prostudovat si jejich složení a ujistit se, že barvy nejsou toxické.
Dále budete potřebovat malý štětec na psaní nebo plnící pero.
Samotný postup je následující:

  1. Na talíř napište své přání nebo prosbu.
  2. Podržte talíř v rukou, rozjímejte nad textem a ujistěte se, že formulace přesně vyjadřuje vaše úmysly a přání. Pokud ne, smyjte text, osušte talíř a začněte znovu.
  3. Dejte vařit vodu. Použijte obyčejnou kohoutkovu vodu nebo květinový hydrolát (ideálně korespondující s vaším záměrem, například růžový pro lásku apod.) či směs obojího.
  4. Postavte talíř doprostřed velké misky nebo hrnce, který zachytí vodu.
  5. Nalijte vodu na talíř. Inkoust by se měl ve vodě rozpustit. Až voda smíchaná s inkoustem vychladne, vypijte ji.
    Místo psaného textu můžete analogicky použít také runy nebo sigilum či jiné grafické znázornění svých přání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

OsikaOsika

Osika obecná, známá také jako topol osika (Populus tremula, angl. Poplar), je považována za “strom lidí”.A ačkoli nepatří mezi rostliny běžně využívané v magii a folklóru, jistou pozornost si určitě