Malá Arkána: Dvojka mečů

Dvojka mečů zobrazuje ženu oblečenou v bílém rouchu. V rukou drží dva zkřížené meče. Páska přes oči napovídá, že žena nevidí nebo možná nechce vidět jasně.

Meče, které drží, jsou v dokonalé rovnováze; žena zvažuje své myšlenky a řeší obě strany situace, aby našla nejlepší řešení svého problému.

Voda v pozadí představuje emoce, a přestože se barva mečů tradičně spojuje s intelektem, její přítomnost ukazuje, že žena musí používat jak hlavu, tak srdce. Ostrovy pak představují překážky na cestě a naznačují, že rozhodnutí není jednoznačné. Půlměsíc je znamením, že musí při rozhodování důvěřovat své intuici.

Dvojka mečů ve výkladu signalizuje, že stojíte před náročným rozhodnutím, ale nemáte jasno, jakou možnost zvolit. Obě možnosti se mohou zdát stejně dobré – nebo stejně špatné – a vy nevíte, která z nich povede k lepšímu výsledku. Musíte být schopni zvážit výhody a nevýhody každé z možností a poté se vědomě rozhodnout.

Možná máte stejně jako žena na kartě pomyslnou pásku přes oči a nevidíte něco důležitého nebo vám schází podstatná informace. Přehlížíte alternativy nebo si naopak nevšímáte potenciálních rizik. Jakmile dokážete spatřit situaci takovou, jaká skutečně je, budete v mnohem lepší pozici.

Je také možné, že žena ve Dvojce mečů se záměrně rozhodla nasadit si pásku přes oči, aby se vyhnula volbě. Snažíte se skrýt před náročnou situací nebo blížícím se rozhodnutím a doufáte, že když je budete dostatečně dlouho ignorovat, nějak se to samo vyřeší? Takhle to bohužel nefunguje. Čím déle se budete odmítat rozhodnout, tím bude celá situace jen horší.

Obrácená Dvojka mečů pak často znamená, že stojíte před těžkým rozhodnutím a nemůžete si vybrat, kterým směrem se vydat. Cítíte, že jste se ocitli v těžké situaci a že je nemožné učinit “správnou” volbu. V důsledku toho se cítíte zaseklí a neschopní se pohnout kupředu, což situaci jen zhoršuje.

Obrácená Dvojka mečů vás vyzývá, abyste v této obtížné situaci naslouchali své intuici. Možná se budete muset dočasně odříznout od vnějšího světa, abyste uslyšeli svůj vnitřní hlas. Věřte tomu, co víte, že a správné pro vás. Rozhodujte se na základě svého vnitřního kompasu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související