Ochrana v kuchyňské magii

Denně jsme obklopeni hmotným světem i proudy nehmotných energií, které vyzařují lidé, bytosti, místa, situace a věci, se kterými se dostáváme do kontaktu. Některé energie jsou prospěšné, jiné neutrální a další mohou narušovat naši pohodu a zdraví. Také tu máme hmotná nebezpečí, která mohou hrozit našim tělům, myslím, emocím nebo majetku.

Z těchto důvodů jsou ochranná kouzla stálicí v repertoáru snad všech praktikujících, od lidových čarodějů až po kybermágy. K méně známým magickým ochranám patří také potraviny, prostřednictvím kterých můžeme posílit svůj vnitřní obranný systém a podpořit své světské i magické ochrany.

Při použití potravin oslovujte ty vlastnosti, které v nich chcete aktivovat. Suroviny krájejte do špiček, ze symbolů můžete zvolit pentagramy, trojúhelníky, zvonky a podkovy.

Během vaření a konzumace můžete zapálit bílou svíčku, pokud jde o prevenci, černou, když čelíte útoku nebo došlo k prolomení vaší ochrany a červenou, pokud potřebujete ochraně dodat na důraznosti.

Jednoduchým způsobem, jak dodat ochranné vlastnosti do jídel jsou byliny a koření. Z těch běžných můžete použít bobkový list, pepř, vše pálivé a samozřejmě česnek. Rozmarýn se hodí do většiny zeleninových i masových jídel, případně ho můžete přidat do citrusových limonád. Pro sladké vaření a pečení sáhněte po hřebíčku nebo skořici.

Tvrdý alkohol má ochranné vlastnosti, ale konzumujte ho s mírou a využijte ho i jako obětinu pro ochranné bytosti.

Ochranné schopnosti má jídlo bohaté na proteiny. Pokud vám vaše dieta nedovoluje jíst maso a vejce, nahraďte je tofu, fazolemi či luštěninami, abyste se jejich prostřednictvím uzemnili.

Zařaďte do jídelníčku asijskou kuchyni, ve které se často objevuje sojová omáčka a bambusové výhonky. Také indická kuchyně, která je plná kari, chilli, římského kmínu a koriandru je pro ochranná a obranná jídla jako dělaná.

Z lesního ovoce jsou ochranné borůvky, maliny i ostružiny. Pokud vás lákají tropické koktejly, sáhněte po mangu, ananasu nebo mandarinkách. Citrony lámou kletby a odstraňují vliv zlého pohledu. Uvařte těstoviny či rizoto s citronem, česnekem a tymiánem.

Jak jste na tom s ochrannou magií? Podělte se do komentářů. A nezapomeňte se přihlásit do webináře Ochranná a obranná magie, kde se do metod magických obran ponoříme do hloubky!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

ArnikaArnika

ARNIKA (Arnica montana, angl. Arnica) je známa již velmi dlouho jako prostředek na modřiny a otoky.Ačkoli byla vždy propojena s magií léčebnou, její primární oblastí působení je ochrana. V době

FriggFrigg

Zatímco Freyja je v severském pantheonu mimo jiné bohyní sexuální lásky a plodnosti, manželský svazek a domácí krb ovládá bohyně Frigg, jež zosobňuje archetyp Bohyně Matky.Její doménou jsou nejen mateřství,

LakšmíLakšmí

Lakšmí je bohyně bohatství, štěstí a prosperity ve všech rozlišných formách, nejen finanční a materiální. Je ztělesněním krásy, půvabu, harmonie a přitažlivosti. Lakšmí je krásou samotného světa a všechno, co