Praktikujte – Ukázka z kurzu Základy runové magie

Nejčastějším dotazem nejen na runy, ale vlastně na jakoukoli magickou techniku, je: “Jak se to mám naučit?”. Odpověď je jednoduchá, proces už méně.

Jediný způsob, jak se runovou (a jakoukoli jinou) magii naučit, je ji provozovat. Není to kouzelné čtení, ani kouzelné přemýšlení, i když obojí je součástí procesu. Je to magická PRAXE. Kouzlete, čarujte, vytvářejte rituály, vyrábějte si talismany. A pokud zrovna není potřeba kouzla vytvářet a realitu upravovat, přemýšlejte o situacích vašeho života a o tom, jakým runovým energiím odpovídají, hledejte runy ve spletitých kořenech staletých dubů i ve stopách pneumatik na příjezdové cestě k vašemu domu.

Pokud jsou runy vaší jedinou magickou praxí, máte jistou výhodu, protože se nebudete rozptylovat ničím jiným, a pro veškeré své záměry budete využívat pouze runovou magii. Máte-li bohatší magickou praxi s širším repertoárem možných magických řešení, dejte si závazek, že po nějakou dobu budete pro všechna svá kouzla, meditace či rituály používat pouze a jenom runy a bindruny. Díky tomu si jejich použití zautomatizuje a naučené významy run se začnou praxí s nimi prohlubovat a rozšiřovat. Brzy zjistíte, že významy run, které naleznete v knihách, jsou jen jednou z vrstev a začnete sami hledat v hlubších vrstvách nebo se vám tyto vrstvy začnou samy otevírat praxí.

Po počátečním nadšení z magického praktikování obvykle přichází vystřízlivění a uvědomění, že není potřeba kvůli všemu provozovat kouzla a rituály. Dlouhodobé provozování magie by navíc mělo mít za výsledek celkové zlepšení života a mělo by tedy postupně ubývat situací, které vyžadují akutní magický zásah. Praktik pak stojí před dilematem, jak se zlepšovat, a přitom to nepřepálit.

Skutečné kouzlo je v provozování dlouhodobé a preventivní magie. Náš oblíbený autor a mág Jason Miller ve svých knihách opakovaně tvrdí, že “nouzová magie” je špatná magie. Znamená to totiž, že jsme něco jsme nezvládli nebo podcenili. S magií se to má stejně jako se zdravím, financemi nebo vztahy. Prevence bývá snazší a levnější než řešení dlouhodobých zdravotních obtíží. Zabývat se svou finanční situaci až ve chvíli, kdy nám na dveře klepe exekutor, je řešení s křížkem po funuse. A vztahům bychom také měli věnovat průběžnou pozornost, a ne se probrat minutu po dvanácté, když už začínají padat slova o rozvodu.

Vypracujte si proto na všechny důležité aspekty svého života dlouhodobou magickou strategii, která je bude průběžně podporovat. Obzvlášť dobrým tréninkovým prostorem jsou ochrany a obrany, kde můžete vyzkoušet obrovské množství přístupů a postupů, jak runy použít. Ochranná magie je navíc pro většinu lidí atraktivní a zábavná, takže praktikování je o to příjemnější.

Nezapomeňte ale ani na jiné oblasti svého života. Vztahy s vaší rodinou a přáteli, zdraví a fyzická vitalita, psychická pohoda, práce či podnikání, finance a hmotné zajištění… to vše si zaslouží dlouhodobou pozornost, a tedy i dlouhodobou magickou podporu.

Udělejte proto z těchto dlouhodobých záměrů stabilní základ své magické praxe, který budete průběžně budovat, obnovovat a opečovávat, aby vám zajišťoval podporu ve všech důležitých oblastech vašeho života.

Dlouhodobá kouzla je dobré obnovovat v pravidelných intervalech, které jsou závislé na typu kouzla a na tom, jestli má v sobě “zabudovaný” nějaký samoobnovovací mechanismus či nikoli. Obvykle je dobré jednoduchá kouzla (jako základní ochrany domácnosti) obnovovat jednou za měsíc, složitější kouzla pak jednou za několik měsíců, nejpozději za rok. Pokud máte kouzlo na podporu svého zdraví navázanou například na obnovu prostřednictvím síly měsíce v úplňku, může být dostačující obnova kouzla jedenkrát za rok.

Sami časem zjistíte, jak častou pozornost vaše kouzla potřebují. Do té doby se držte pravidla, že je lepší obnovovat je spíše častěji.

Přečetli jste ukázku kurzu Základy runové magie který vás vtáhne do praxe již od prvních kapitol. Přijďte vybudovat solidní základy magické praxe a efektivně využívat magii ve všech životních situacích

1 thought on “Praktikujte – Ukázka z kurzu Základy runové magie”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

LopuchLopuch

Dnes se podíváme na rostlinu, kterou v přírodě velmi snadno přehlédneme.Jde o lopuch (Arctium lappa, ang. Burdock).Všichni tuto bylinu známe z dětství, kdy se nám její hnědé kuličky nalepovaly na

VltavínVltavín

Vltavín neboli moldavit je přírodní křemičité sklo zelené barvy, které vzniklo před patnácti miliony lety při dopadu obrovského meteoritu na Zemi. Patří mezi takzvané tektity, tedy minerály vzniklé následkem dopadu