Vytyčte si cíle – v životě i v magii

Pokud budeme magii chápat jako vliv na události nebo osoby, objevuje se před námi další stěžejní otázka: Jak tento vliv správě nasměrovat, aby magie dělala to, co od ní potřebujeme?

Přestože se mnoha lidem magie jeví jako disciplína, kde jde především o pocity a intuici, nejlépe se daří těm magikům, kteří umějí používat také racionální přístup k věci a neostýchají se použít nejen zdravý rozum, ale rovněž trochu toho nezbytného plánování.

Sem tam je jistě zábava udělat něco spontánního založeného na kouzlu daného okamžiku nebo na náhlé inspiraci, v magii, stejně jako v životě, ale nejdále dojdete, pokud budete vědět, kam a kudy jdete.

A teď si položte ruku na srdce a sami sebe se upřímně zeptejte, kolikrát jste v magii formulovali záměr například jako „chci být bohatá/ý“, „chci partnera snů“ „chci zhubnout“.

Na takových přáních samozřejmě není nic zlého, obzvláště, pokud jsou realistická a vycházejí z toho, co je ve vaší situaci možné a uskutečnitelné (a co lze podpořit zcela mundánní světskou aktivitou).

Jeden problém tu ale je. Požádat Vesmír, božstva, entity nebo jakékoliv jiné síly, k nimž se obracíte o „bohatství“, je asi stejně tak smysluplné jako v restauraci požádat o „něco k jídlu“. Možná se vám číšník bude snažit vyhovět a přes značně vágní objednávku vám skutečně cosi přinese, jste si ale jisti, že vy i číšník máte stejnou představu o tom, na co máte právě chuť?

Jenže zatímco si v restauraci poručíte specificky svíčkovou se šesti karlovarskými knedlíky, protože nechcete omylem dostat rajskou se třemi houskovými, v magii si často přejete buď jen „oběd“ nebo v lepším případě něco jako „omáčku s přílohou“.

Pak dostanete šťouchané brambory s kuřetem nebo dokonce univerzální hnědou omáčku s čímsi polomrtvým zvolna plujícím na povrchu, a ještě se rozčilujete na obsluhu.

Jenže problém neleží v neochotném nebo neschopném servisu, ale v tom, že jste nedokázali říct, co vlastně chcete.

Než se tedy pustíte do jakéhokoliv čarování, v klidu si sedněte, vezměte si propisku a kus papíru a zkuste si napsat, CO pro vás konkrétně znamená „být bohatý“ nebo cokoliv jiného, o co chcete pomocí magie usilovat.

Teď si asi myslíte, že není nic snazšího specifikovat svoje přání a napsat si, že být bohatý znamená, že každý měsíc vám na účtu přistane nějaká konkrétní suma peněz. Pokud jste viděli aspoň jednu pohádku, kde si hlavní hrdina má něco přát, vzpomeňte si, jak taková přání bývají záludná. Vzpomeňte si na poťouchlé kličky, kterými se všichni ti kouzelní dědečkové a Džinové snaží vyhnout tomu, aby se na splnění přání museli extra nadřít.

Může se stát, že vám skutečně daná částka každý měsíc přistane na kontě, ale taky to může být jen proto, že si k jejímu získání budete muset vzít spoustu přesčasů a budete dřít jako mezci, zatímco vaše hodinová sazba zůstane stejná. Je tohle skutečně to, co jste si přáli?

Zohledněte tedy všechny varianty. Nemusíte být paranoidní a dělat z vašeho záměru neprůstřelný právní dokument. Buďte ale chytří. Buďte konkrétní. A nemyslete jen na to, co si přejete, ale i JAK se to má naplnit.

Pamatujte, že v životě i v magii bychom si měli umět určit cíle a čím lépe definovaný tento cíl (nebo více cílů) je, tím větší šanci máme na jeho naplnění.

Vhodně definovaný cíl vašeho kouzla na bohatství tedy může být například: „Chci, aby mě v práci do tří měsíců povýšili, a já jsem při stejném objemu práce a časové investice do toho, co v zaměstnání dělám, každý měsíc dostával o 20% vyšší plat než nyní. V dalším půlroce navíc obdržím manažerské bonusy ve výši jednoho ročního platu.“

Když se na tento cíl podíváme, možná zjistíme, že všechny podmínky v něm uvedené nelze obsáhnout v jednom kouzlu. Ale to také není třeba. Více si o tom napíšeme zase příště.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související