Šalvěj lékařská

Na zahradě se mi už objevují drobné mladé lístky šalvěje.

ŠALVĚJ LÉKAŘSKÁ (Salvia officinalis, angl. Sage) je také známa pod lidovými názvy babské ucho, rapant, salvatrix nebo smrtka.

Nejen šalvěj bílá, ale i šalvěj lékařská má výrazné očistné a ochranné účinky. Dokáže také přinést svému majiteli moudrost i finance.

Využívá se hojně v kouzlech pro uzdravení – říká se, že dokáže zajistit i nesmrtelnost.
Přináší štěstí v obchodním jednání i soudním sporu. Ve váčku či amuletu podporuje přísun financí a hojnosti všeobecně.

Vyrovnává mysl a můžete ji tak využít a umístit na oltáři. Projasní celkovou atmosféru a přinese klid a koncentraci.

Využít jí dokonce lze i kouzel pro zpřetrhání vazeb k určité osobě, zejména v oblasti lásky. Pokud se tedy objeví nežádoucí touha po lásce a ten druhý je zadaný nebo prostě celkově není ten správný (a vy to někde v koutku duše dobře víte), spalte kousek sušené šalvěje každý večer či noc vedle fotografie této osoby. Vaše touha bude slábnout až zmizí docela.

Můžete také obalit modrou svíci v sušené šalvěji a přinést si tak do života upokojení a stabilní emoce.
Podle některých legend můžete napsat své přání na lístek šalvěje. Ten pak uložíte pod polštář na 3 noci. Pokud se vám bude zdát něco, co se váže k onomu přání, pak se přání splní. Lístek po 3 dnech pustíme po tekoucí vodě nebo zahrabeme do země.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

LípaLípa

Strom srdce, včel, víl a přírodních duchů. Lípa (rod Tilia, angl. Linden) si drží pověst královny stromů.Obráží později na jaře, někde až v období podletí. Květy mají nádhernou jemně sladkou

TrnkaTrnka

Jedním z mých nejoblíbenějších jarních stromů je TRNKA (Prunus spinoza, angl. Blackthorn).Známá také jako lop, slíva, trní nebo loh. Trnka je velmi mocným keřem/stromem a má taktéž výrazné magické účinky