Stabilní základy magické praxe

V dnešní době může magii praktikovat opravdu každý. Jak již jednou řekla moje kolegyně Gaurí, stačí k tomu zdravý selský rozum, ochota pracovat a velká dávka sebereflexe. Spoustu lidí však vnímá magii jako něco extra výjimečného, vnímají své schopnosti, vědí, že je něco jinak a vymyká se to TO klasickým standardům světského života. Tu sáhnou po kamenech, tu po čarodějné hůlce, vzývají bohy, obětují, ale nevědí komu, zkouší různá kouzla k finanční hojnosti i lásce, ale vlastně nic nefunguje tak, jak by mělo.

Uspěchaná doba neumožňuje čarodějům a čarodějkám studovat a vypracovat si stabilní základ, aspoň ne samostatně, protože odložit knihu je neskutečně snadné. A když už ten prostor mají, tak ale nevědí, jak informace pořádně chytit do rukou.

I my jsme udělaly spoustu chyb, ale pochopily jsme, že magie je jako stavět dům. Potřebujeme stabilní základ, na kterém se dá stavět dál. Nikdy jiný než my sami a správný tým, který máme za sebou ho za nás neudělá. Sami víte, jak je složité vybrat si toho správného řemeslníka, který vám přijde udělat novou kuchyň. Když je špatný výběr, dílo je hotovo a my nejsme spokojeni, buď se smíříme s tím, že nemáme kuchyň podle našich představ, najdeme si dalšího řemeslníka, nebo si ji předěláme sami. Jenže nám chybí zkušenosti a praxe.

V Akademii chceme, abyste se takových chyb vyvarovali, nemuseli se spoléhat na druhého a uměli si svoje základy postavit sami. Nejen s návodem, ale i vysvětlením a osobním přístupem. Jen tak totiž budou nejpoctivější a nejstabilnější. Proč být ale na všechno úplně sám, když můžeme tvořit tým? Akademie vznikla jako bezpečný prostor, kde si můžeme společně všechno říct, vybudovat nová, magická a o to pevnější přátelství. Nejsme tu pouze od toho, abychom vám vytvořili studijní materiály, ale chceme vás pustit podívat se pod pokličku našeho kotlíku i do našeho života plného kouzel a rituálů. Uvaříme si kávu, připravíme společně magický koláček a pustíme se do práce.

Své přihlášky můžete posílat ještě do 29.2. a odkaz na ně najdete v komentářích, na našich profilech, nebo webových stránkách. Těšíme se na vás v prvním semestru!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

Svátky v březnuSvátky v březnu

Průběh roku je pro každou čarodějku velmi důležitý, protože v něm probíhá samostatný koloběh života a umírání, ve kterém se tvář velké bohyně projevuje obzvlášť zřetelně. Je velmi důležité, aby

CailleachCailleach

Bohyně Cailleach je spojená zejména se skotským a irským folklórem a je ztělesněním temné bohyně v podobě stařeny. Bývá popisována jako stará žena s modrou kůží, třetím okem a dlouhými