Vrba

Vrba (Salix spp., angl. Willow) je jedním ze stromů, které patří mezi symboly jara a plodnosti.
Každý den roste neviditelnou silou, mladé proutky se svíjí jako hadí mláďata.

Vrba je léčitelkou mezi stromy, čarodějka, která zná prastarou magii pocházející z hlubin země. Můžete ji uctívat, můžete se jí také bát.

V klasickém folklóru je vrba vždy spjata se smutkem a truchlením. Zejména co se lásky týče.
V Evropě byla často využívána pro útočnou magii. Její větvičky měly moc člověka zabít nebo uvrhnout v utrpení.

Také hůlky, vyrobené z vrbových větví, patří mezi velmi silné a jsou používány pro svou dvojí funkci – umí chránit, ale také působit vysoce destruktivní silou.

Vrba je výrazným ženským stromem a je spojena s Měsícem. Stejně jako Měsíc (a koneckonců i jako žena) umí vrba ukázat právě tu tvář, kterou potřebujete vidět.
V léčitelství působí vrba zejména proti bolesti a horečce. Zvládne také zhojit rány, modřiny, otoky, opruzeniny a další.

V magii je spjata s úplňkovými obřady. Podporuje plodné lůno a je součástí obřadů, kdy dívka vstupuje do fáze ženy – matky.

Kousek dřeva z vrby se doporučuje nosit pro zmírnění silné menstruace.
Stejně tak vrbové dřevo chrání před utonutím a zavěšení vrbových větví u domu chrání obyvatele i samotný majetek. Zavěšeny by větve měly být o májové noci nebo při svátku všech svatých.
Vrba je stromem, se kterým si musíte sednout a pracovat s ním na základě zkušeností. Vždy musíte mít na paměti, že její vůle může být dvojí – jak pozitivní, tak negativní. O tom ale vy nerozhodujete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

Dýňový sirupDýňový sirup

Málokterý nápoj se stal novodobým symbolem podzimního času tak, jako dýňové latte. Dýňový sirup, který je jeho základem, snadno vyrobíte i doma a u kávy jeho použití zdaleka nekončí. Můžete