DUBEN

Nyní již stojíme zcela oficiálně na prahu jara. První pupeny už vyrašily, sněženky, bledulky, hyacinty, narcisy, konvalinky a krokusy na nás vesele vykukují z ještě studené země. Jaro už se skoro v plném rozpuku.

Ale jako v každém přelomovém období, nejprve vládne chaos. Počasí si dělá, co chce, a my se nemůžeme pořádně na nic naladit. Nyní však musíme začít odstraňovat nepořádek a připravovat se na léto. Nastal ten správný čas na pořádný jarní úklid, jak ve svém životě, tak v domě nebo v bytě. Pryč se vším, co nám překáží, obtěžuje nás anebo nám jinak zavazí! I když bývá duben ještě velmi šedivý a ponurý, je v nás už touha po barevném a voňavém světě. Snažte se mít doma co nejvíce světel, rozestavějte všude aroma, a vonné svíčky. Vyzdobte si svůj oltář květinami a mějte ten svět okolo sebe krásnější.

Připomeneme si také důležité čarodějné svátky v dubnu:

 1. duben: svátek římské bohyně Tellus Mater
  Tellus Mater je římská bohyně Země. Pochází z ní veškerý život a vše se k ní zase vrací. Dříve bylo zvykem obětovat jí březí krávu, aby zůstala laskavě nakloněná.
 2. duben: svátek římské bohyně Ceres
  Také Ceres je jednou z bohyní Země. Zatímco Tellus Mater je ztělesněním samotné Země, bohyně Ceres stojí za energií a silou, s jejíž pomocí se rostliny probouzejí k životu.
 3. duben: svátek babylonské bohyně Ištar
  Ištar byla u Babyloňanů bohyní lásky. Stojí za plodností, koloběhem života a jako dcera měsíčního boha Sína je zodpovědná za Měsíc.
 4. duben: svátek římské bohyně Flóry
  Flóra je bohyní jara a květin, kromě toho je také ochránkyní tělesné lásky a prostitutek. Na její počest se v Římě koncem dubna dodnes pořádají bujaré oslavy.
 5. duben/1. květen: Beltaine (Valpuržina noc)
  Určitě nejznámější svátek čarodějek se slaví v noci před 1. květnem. Je to svátek plodnosti a lásky, mystického spojení mužství s ženstvím, velký svatební obřad bohyně Aradie a boha Karnajna. Tato svatba symbolizuje také jaro, které definitivně zvítězilo nad zimou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

Karta Eso HolíKarta Eso Holí

ESO HOLÍ Eso holí zosobňuje ryzí podstatu elementu ohně (tedy živlu příslušejícího holím). Jako každé eso je zvěstovatelem něčeho nového, ať už je to nový impulz, myšlenka či akce. Esa