Hůl v tradičním čarodějnictví

Magická hůl je pro drtivou většinu moudrých, kteří následují staré cesty, základním magickým nástrojem. Nutno podotknout, že zároveň také nástrojem zcela nemagickým, kdy slouží jako podpora při chůzi lesem či jiným terénem.

Dříve sloužila i jako prvek pro osobní ochranu a obranu.
Z magického hlediska je hůl mostem mezi světy, přičemž propojuje zejména říše nebes a podsvětí. Mimo to slouží pro přímou práci s energií nebo pro přivolání, odehnání či usměrnění duchů a démonů.
Je symbolem Velkého Otce (rohatého Otce/boha). I Velká matka/Rohatá bohyně však může mít jako atribut hůl, protože jak známo, oba archetypy tvoří ve skutečnosti jeden

Samotná hůl ale může být často také oltářem a mnoho moudrých si tu svoji zdobí atributy své praxe a cesty (zejména se jedná o kosti, peří, kameny a další přírodniny).

Tradičně se volí pro tento nástroj líska, tis nebo jalovec. Ovšem je jen na vás, který strom k vám promluví.
Ideální je, najdete-li hůl s tzv. “vidlicí” na konci. Může se vám však ale klidně zalíbit jiný kus větve, zcela rovný, a vy si jej jakkoli můžete dozdobit tak, aby na jednom konci vidlice vznikla. Často se pro tento důvod přidělává na jeden vrcholek lebka srnce i s parohy.

K tématu doporučuji knihu The Call of the Horned Piper – Nigel Jackson.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

VltavínVltavín

Vltavín neboli moldavit je přírodní křemičité sklo zelené barvy, které vzniklo před patnácti miliony lety při dopadu obrovského meteoritu na Zemi. Patří mezi takzvané tektity, tedy minerály vzniklé následkem dopadu