O vděčnosti a síle sdílení

Podzim je magické období. Jeho barvy, chutě a vůně v sobě mají svoje specifické kouzlo a probouzí v nás touhu prozkoumat to, co se děje mimo rámec naší běžné reality.

Podzim je ale i dobou, kdy často pociťujeme únavu a kdy na nás doléhá zvláštní tíže. V přírodě se vše zpomaluje a připravuje k odpočinku, ale my si odpočinek nemůžeme dovolit, protože starosti běžného dne nikam nezmizí a povinnosti tu na nás čekají bez ohledu na to, co vyžadují naše biorytmy a vnitřní naladění.

Sotva jsme se vzpamatovali z toho, že jsme vypravili potomky zpět do školy, už tu na nás útočí „blížící se“ Vánoce a bilancování spojené s koncem roku. Nehledě na to, že otevřít si denní tisk nebo zprávy v televizi je v současné době cesta do králičí nory chmur a blbé nálady.

Co s tím? Cvičit, chodit ven, zvýšit příjem vitamínů… to už jsme všichni slyšeli, a upřímně, že by to mělo extra efekt, to se nedá říct.

Víte, co pomáhá mně? To, že v tom nejsem sama. Nejen že mám vedle sebe svoje přítelkyně a zároveň kolegyně, se kterými jsme denně v kontaktu a sdílíme nejen věci pracovní, ale i každodenní a ryze osobní, ale díky práci, kterou mám, se mi poštěstilo mít kolem sebe naprosto skvělou komunitu čaro-lidí.

Díky tomu, že se potkáváme na osobních konzultacích, ve skupinách, které fungují kolem kurzů, a na pravidelných setkáních v online (a pozvolna už i v „reálném“) prostoru, stávají se z lidí, kteří byli na začátku „jen“ klienti známí, kamarádi, a nakonec i komunita.

Nepřestává mě to překvapovat a naplňovat velkou radostí. Na začátku projektu Estärä stála velká touha předávat kvalitní informace z oblasti okultismu a čarodějnictví (a ta samozřejmě přetrvává), ale ani ve snu by mě nenapadlo, jak zásadní se pro to, co děláme, stane sdílení. A jak moc díky němu začne fungovat přenos energie oběma směry. To, co mělo proudit směrem od nás, k vám, je najednou doslova magický mechanismus výměny a vzájemného obohacování se. A hlavně podpory.

Podzim je dobou poslední sklizně. Vděčnosti za to, co máme, co jsme za předchozí rok zaseli, pečovali o to a co se nyní proměnilo v plody našeho úsilí. Osobně cítím velkou vděčnost za lidi, kteří se k nám hlásí do kurzů, na webináře, do Akademie nebo na osobní konzultace. Cítím vděčnost za to, že jim naše práce něco přináší, a že se k nám mnoho z nich opakovaně vrací.

Chci vám říct, že pokud kolem sebe potřebujete mít lidi, kteří vám podají pomocnou ruku a připomenou vám, že i uprostřed náročných dní jsme tady jeden pro druhého, a že společně je naše magie nejsilnější, jsme tu pro vás.

Už koncem příštího týdne se s mnohými z vás potkáme v Čarodějném podzimu, který je přesně tím místem, kde si můžeme odpočinout od starostí všedních dní, a načerpat společně z magického zdroje, kterým je sdílení a vzájemná podpora.

Těším se na každého z vás, kdo již je nebo touží být součástí naší rodiny Estärä.

Vaše Gaurí Tiumen

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související