Šťastný nový runový rok

Dnes, trochu nezvykle, propojíme téma domácí, kuchyňské a runové magie.

28. června končí půlměsíc poslední runy staršího futharku Othaly, která předává vládu zpět na začátek, první runě, kterou je ohnivá Fehu. Systém runových půlměsíců je sice ještě mladší, než neopohanské Kolo roku, ale stejně jako ono je vysoce praktický a účinný.

A to nejen pro vědomé procházení roku, ale také pro runová studia, protože poskytuje kalendář, podle kterého můžeme každé dva týdny věnovat jedné runě, díky čemuž za rok pohodlně a systematicky projdete celý futhark.

Výměna domácké, rodinné Othaly za expanzivní ohnivou Fehu přichází bezprostředně po letním slunovratu a koresponduje s letním oteplením i s vydáváním se na výlety a dovolené. Tento rytmus, při kterém věnujeme dostatek času a péče jak svému domácímu, rodinnému, vnitřnímu světu, tak tomu vnějšímu je důležitý pro zachování tolik potřebné rovnováhy.

Pokud jdete po cestách runové magie, využijte ‘nový runový rok’ k nakopnutí, podpoře svých záměrů a k posunu směrem, který je pro vás žádoucí. Využít můžete rituály obvykle spojené s novým rokem, stejně jako ty jarní, prováděné okolo Ostary či Velikonoc.

Mým oblíbeným oslavným jídlem pro toto období je runový dort, cupcaky nebo muffiny. Pokud to doma projde, můžete runy nejen zamíchat a zapéct do korpusu, ale také jimi ozdobit výsledné dílo. Pokud se nechcete či nemůžete se svými blízkými o svou magickou praxi dělit, tak si můžete upéct runové perníčky či sušenky.

Pro runové kuchyňské čarování můžete využít i runami zdobené vařečky, podložky a další náčiní. Případně můžete runy napsat na kousky jedlého papíru a zamíchat je do těsta. Ani jedno není nutné, ale často nám vnější reprezentace pomohou k lepšímu soustředění a prožitku.

A samozřejmě se můžete pustit také do runových rituálů. Jeden takový rituál, který se věnuje právě začátkům, cestám po tomto i jiných světech a osvojování runové moudrosti, jsme si připravili i u nás v Estärä.

Pokud byste se k nám chtěli přidat, odkaz na rituál najdete v odkazech na profilu nebo v komentářích pod příspěvkem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

KapradinyKapradiny

Protože se blíží svatojánská noc, ke které se váže hledání tzv. zlatého kapradí, podíváme se dnes právě na tuto rostlinu. Kapradiny (Polypodiopsida) zahrnují velké množství druhů, pro magické využití je

RozmarýnRozmarýn

Bylinou, která by neměla chybět v žádné výbavě bosorky, je ROZMARÝN (Salvia rosmarinus, angl. Rosemary). Správný název je však šalvěj rozmarýna.Název rozmarýn pochází z latinských slov “ros”, což znamená rosa,