Magie v těžkých časech – Čarodějná kavárna, díl 6.

Vítejte v čarodějné kavárně Estärä, kde ve svém kouzelném kotlíku vaříme s příchutí magie. Jmenuji se Gaurí a dnes jsme se s Adélou a Káťou zamyslely, že není všechno jen zalité duhou a v našich životech to není vždycky tak, že by nám jednorožčí smyčcové kvarteto hrálo hudbu sfér. Občas je to těžké, tuhé a náročné… ale co v takovou chvíli? Může nám magie pomoct ukočírovat zběsilé bouře změn a zkrotit valící se vlny nároků, nebo je lepší si dát pauzu a počkat s praxí, až zas bude klid a slunečné počasí? Poslechněte si novou epizodu našeho podcastu.

Baví vás náš podcast?

Zaregistrujte se do našeho newsletteru a nezmeškejte tak jediný díl z naší Čarodějné kavárny.

Obsah dílu

Vítám vás (Gaurí) u dalšího dílu našeho čarodějného podcastu, který vysíláme přímo z naší kouzelné kavárny. Dnes se ponoříme do tématu, které může znít trochu tíživě – magie v těžkých časech. Společně s mojí milovanými kolegyněmi Adélkou a Káťou probereme, jak magie může pomoci, nebo naopak situaci zkomplikovat, když se ocitneme v osobní krizi nebo prostě jen v náročnějším období.

Začnu osobní zpovědí. Magie byla vždy součástí mého života, ale přiznám se, že když se mi život začne hroutit, často se na ni spoléhám až příliš. Jak jsem zmiňovala, není vždy moudré vrhat se do složitých kouzel a rituálů, když se cítíme psychicky na dně. Riskujeme, že si naši situaci ještě zhoršíme – přitáhneme si do života negativní energie nebo nechtěné “přátele”. Protože magie není jen o zázracích, ale i o rovnováze a zodpovědnosti.

Adélka s Káťou souhlasí a doplňují, že místo dramatických zásahů bychom se měli držet pravidelné, jednoduché praxe. Meditace, komunikace s ochrannými bytostmi nebo třeba jen denní rituály mohou přinést pocit stability a bezpečí.

Jedním z klíčových momentů pro mě bylo, když jsem se po letech vrátila k buddhistické meditaci. I když jsem magii nikdy neopustila, buddhismus mi dal prostor pro hlubší introspekci a pomohl mi najít klid v duši, který jsem potřebovala k zvládnutí každodenního stresu.

Diskutovaly jsme také o tom, jak magie ovlivňuje naše životy na mnoha úrovních. Sdílení naší praxe a zkušeností na kurzech, které vyučujeme, nejenže posiluje naše vědomosti, ale také nás motivuje k dalšímu osobnímu růstu. Jsme v tom společně – učíme se od svých studentů stejně, jako oni se učí od nás.

A právě v tomto duchu bych chtěla pokračovat. Magie není jen o velkých rituálech nebo dramatických proměnách. Je to o každodenním hledání rovnováhy, o malých krocích, které nás posouvají vpřed, i když se někdy zdá, že stojíme na místě.

Takže ať už se nacházíte v období klidu nebo bouře, pamatujte, že magie je tu, aby nám pomohla najít cestu – ne aby nás svázala naší vlastní silou. Podělím se s vámi o několik jednoduchých rituálů, které můžete vyzkoušet doma, aby vám pomohly udržet klidnou mysl a čisté srdce.

Děkuji vám za poslech a těším se na další setkání v našem podcastu, kde budeme pokračovat v prozkoumávání magického umění.

Další díly

Související

NarcisNarcis

Ačkoli je NARCIS jarní rostlinou, nějak se mi dostal do seznamu až nyní. To ale vůbec nevadí, studium rostlin je nekonečná práce, tak pojďme na to. Rod narcisů ( Narcissus,

HelHel

Hel je bohyní smrti a strážkyní podsvětí. Její jméno znamená “Skryté” a odkazuje na souvislost s podsvětím a mrtvými, pohřbenými pod zemí. Je nejstarším potomkem boha Lokiho a obryně Angrbody.