Obsidián

Obsidián je roztavená láva, která zchladla a ztuhla tak rychle, že nestačila krystalizovat.

Obsidián nemá hranice a omezení. Díky tomu působí extrémně rychle a účinně. Bez milosti odhaluje pravdu a ukazuje nám naše chyby, ztuhlé představy i blokády. Nic před ním nemůže zůstat skryto, a tak je obsidián více než vhodný tam, kde potřebujeme najít a přijmout náš vlastní stín.

Obsidián nám pomáhá růst a rozvíjet se, ovšem někdy za cenu toho, že jsme nuceni konfrontovat se i s nevyléčenými traumaty a pocity, které nejsou nijak příjemné. Bez toho, abychom na ně nahlédli a doslova je vytáhli na světlo je však nemůžeme uchopit, zpracovat a uzdravit. Pravda, již nám ukáže, nás sice může zabolet, ale tato bolest je nutným začátkem procesu léčby.

Obsidián má své cenné uplatnění také v ochranné magii. Čistí prostor, zabraňuje vstupu nechtěným entitám a chrání nás před psychickými útoky. Přesto ne všem jeho používání vyhovuje, a jsou i tací, kteří pro tyto účely raději zvolí nějaký minerál s jemnější energií.

Pod postelí nebo pod polštářem může obsidián ulevit mentálnímu stresu a zátěži. Na druhou stranu ovšem může opět vytáhnout ven samotnou příčinu našeho neklidu a rozrušení. Díky tomu však máme možnost problém řešit od základu, nikoliv ho jen kosmeticky uhladit.

Na spirituální úrovni obsidián pomáhá najít smysl a účel, se kterým jsme se narodili do tohoto života. Stimuluje duchovní růst a otevírá nám nové horizonty.

Na psychické úrovni mám pomáhá nejen s integrací našeho stínu, ale také nás vede k pochopení, kým ve skutečnosti jsme a jak vlastně vypadá naše autentické já. Pomáhá nám překonat nefunkční a zastaralé vzorce chování a myšlení.

V léčbě podporuje uzdravení na všech úrovních. Pomáhá nám akceptovat to, co je těžké přijmout. Zmírňuje bolest při artritidě, potížích s klouby, při křečích nebo zranění. Pomáhá při problémech se studenými končetinami a užitečný je i při léčbě potíží spojených s prostatou.

Obsidián čistíme proudem vlažné vody nebo přes noc v misce s vodou spolu s křišťálem. Nabíjíme na přímém slunci ráno a večer.

Přečtěte si o minerálech

  • Měsíční kámen
    Měsíční kámen je minerál spojený s ženskostí, plodností a mateřstvím. Je to kámen nových začátků. Je reflektivní a pomáhá napojit se na naše pocity a intuici. Přeměňuje nevědomé ve vědomé … Více informací
  • Jantar
    Jantar sice není minerál, ale zkamenělá pryskyřice z pravěkých borovic, nicméně jeho využití v léčitelství a magické práci je podobné jako u kamenů, a tak navzdory jeho původu často bývá … Více informací
  • Opál
    Opál je jemný a delikátní kámen. Vyvolává mystické vize, stimuluje originalitu a pomáhá k sebevyjádření skrze dynamickou kreativitu. Je to také ochranný kámen, který se hodí nejen na cestách po … Více informací

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

ŘebříčekŘebříček

Řebříček (Achillea millefolium, angl. Yarrow) začal obývat Zemi zhruba před 60 tisíci lety. Je přímo naplněn léčivými účinky i magií. Mezi jeho staré názvy patří např. Psí sedmikráska, Sedmilékařská bylina,

TáraTára

Tára je ženský bódhisattva a důležité božstvo v buddhismu i hinduismu. Zosobňuje základní ženský aspekt univerza, který je zdrojem soucitu a osvobození od negativní karmy. Zmírňuje utrpení všude tam, kde