Luna radí 9.2. – 11.2.2024

Novoluní ve Vodnáři 9.2.2024

Novoluní ve Vodnáři vrcholí 9. 2. 2024 ve 23:59 hodin. S nadčasovým a rebelantským Měsícem ve Vodnáři budete složitě udržovat klid, kterého se dožaduje právě Novoluní. Alespoň se o to pokuste. Místo velké společnosti volte posezení s přítelem. Vydejte se na delší procházku, užívejte si zimní romantiku a přitom si uspořádejte myšlenky. Zauvažujte nad tím, co se vám zdařilo a co budete chtít v budoucnu dokázat.

Tentokrát se můžete spolehnout na podporu stabilního Saturnu, ale od pátečního večera už nepočítejte s optimismem a nadhledem Jupiteru. Ten vstupuje do konfliktu s Merkurem a společně zesilují nesoudnost, vyvolávají stresové situace a mohou se podílet i na podvodech. Večer si připravte příjemné zázemí, ať zvládnete nervozitu Uranu, který tak umocňuje psychickou i fyzickou zátěž Novu.

V tento den rozjímejte o tom, co přesně do svého života chcete přitáhnout, nebo co chcete zažehnat.

Mohou to být konkrétní události nebo pocity, které chcete zažívat. Pokud nemáte rádi složité ceremonie, připravte si bílou svíci. Bílá barva obsahuje všechny ostatní barvy světla, a proto je univerzální. Také symbolizuje měsíční energii jako takovou. Během Novoluní můžete také shromažďovat různé obrázky a předměty, které vyjadřují váš záměr, a stavět je na oltář. Již po staletí lidé vědí, že čarovat za dorůstajícího měsíce je vždy lepší než při ubývajícím měsíci. Nejvhodnější dobou pro magický rituál je 3-5 dnů po Novoluní, kdy je srpek měsíce již jasně patrný a dorůstá. Dorůstání měsíce je u magického rituálu jako vítr do plachet.

Temné magické rituály bývají prováděny nejčastěji při Novoluní. Novoluní, kdy měsíc není patrný na obloze, otevírá se prostor pro temné záležitosti, magické útoky, ale také rušení zlých kouzel a oslabení nepřátel. Novoluní přináší příležitosti práce za oponou, ideální na rituály kdy chceme, aby se něco neprozradilo, nebo zůstalo skryto. Při Novoluní ve Vodnáři je ideální zvolit rituál na osudová rozhodnutí a životní změny. Vodnářům vládne živel vzduchu, jsou to lidé originální, svobodomyslní, nezávislí a kamarádští. Jsou vynalézaví a vždy kolem sebe potřebují skupinu lidí, se kterými se ztotožní. Mohou být nevypočitatelní, s malým smyslem pro realitu a často nedokáží dělat kompromisy.

Do aromalampy dejte esence čistící vzduch a zvyšující koncentraci: lemongras, mátu nebo litseu cubebu a eukalypt, které pomohou i v době viróz. Z kamenů sáhněte po sodalitu, od kterého očekávejte stabilitu a racionalitu, od safíru celkové zklidnění a projasnění mysli, od rodochrozitu pohlazení duše.

V sobotu ve 14:42 vstupuje Měsíc do Ryb. Až do neděle si s vnímavou a intuitivní Lunou v Rybách vychutnejte zimní romantiku. Projděte se ztichlou přírodou nebo historickými zákoutími města a potom se zahřejte horkou medovinou. Všechny zážitky budou pochopitelně příjemnější ve dvou. Ještě stále má Novoluní velký vliv na naše emoce, proto hlavně relaxujte a dopřejte si harmonizační lázeň s borovicí.

Potěšte sebe i rodinu lehkým tvarohovým moučníkem, pečenými jablíčky v županu nebo horkými malinami se zmrzlinou.

Využijte dlouhodobý pozitivní vliv Jupiteru a Saturnu a jeho racionální, konstruktivní a pohodové ovzduší nepomůže splnění plánů. V neděli večer si vychutnejte svěžest a nápaditost Uranu. Pod jeho patronací se skvěle pobavíte ve společnosti (dobře bude i doma).

Přeji vám krásný víkend a požehnané Novoluní, vaše Luna Poháry plné magie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

KapradinyKapradiny

Protože se blíží svatojánská noc, ke které se váže hledání tzv. zlatého kapradí, podíváme se dnes právě na tuto rostlinu. Kapradiny (Polypodiopsida) zahrnují velké množství druhů, pro magické využití je